Ön Başvuru Formu

Güncel Bilgiler

Aile Danışmanlığı Sertifikası

Aile Danışmanlığı Sertifikası

Aile kavramı toplumu oluşturan en temel taşlardan biri olmakla birlikte dünya üzerinde oldukça kutsal bir yere sahiptir. Dolayısıyla aile birliğine gelen zararların en aza indirilmesi gerekliliği huzurlu bir toplum yaratabilmek adına oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu yüzden sağlıklı bir aile birliğinin kurulması ve devamlılığının sağlanması adına devlet destekli bazı kurum ve kuruluşlar açılmış ve bu alanda hizmet vermekte olan aile danışmanları gibi uzman kişiler görev hayatlarına aile birliğini korumak için başlamışlardır. eğitim müfredatı sayesinde aile danışmanlığı sertifikası alan donanımlı kişilerin bu alanda çalışmalara düzenlemesi ile ülkemizde aile kavramı daha sağlam temellere dayandırılmak istenmektedir.

Aile Danışmanlığı Sertifikasını Kimler Alabilir?

Aile danışmanlığı ya da evlilik danışmanlığı gibi alanlarda aktif olarak rol almak isteyen kişilerin bu konu ile ilgili belli bir eğitim düzenlemesinden geçmesi gerekmektedir. aile danışmanlığı eğitimlerini tamamlayan kişiler aile danışmanlığı sertifikası almaya hak kazanır. Bu eğitim ve seminerlere katılıp sertifika almaya hak kazanan kişilerin de mutlaka psikoloji, sosyal hizmetler, hemşirelik, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, çocuk gelişimi ya da tıp gibi alanlarda eğitim görmüş ve mezun olmuş olması gerekmektedir. Bu bölümler dışında yer alan herhangi bir lisans ya da ön lisans bölümünden mezun olan kişilerin aile danışmanı olmasında ne yazık ki olanak yoktur.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Almak İçin Başvurun

 aile danışmanlığı da dahil çeşitli alanlarda kurs ve sertifika hizmetleri vererek sizlerin daha uzman ve eğitimli birer bireyler olabilmeniz adına çalışmalar düzenlemektedir. Akademi’nin en çok tercih edilen eğitimlerinden biri olan aile danışmanlığı sayesinde bu alanda kısa sürede uzmanlık kazanabilir ve aile birliğinin korunması ve düzeltilmesi adına çeşitli çalışmalar yürütmeye başlayabilirsiniz.internet sitesi vasıtası ile üyelik alarak başta aile ve evlilik danışmanlığı olmak üzere Akademi bünyesinde bulunan diğer eğitim ve kurslar hakkında bilgi alabilir ve sertifikalı programlara kayıt olabilirsiniz.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Sahiplerinin Çalışma Alanları

Aile ve evlilik danışmanlığı yapmaya hak kazanmış olan kişiler bazı özel ya da devlet kliniklerinde danışmanlık hizmeti verebildikleri gibi dilerlerse bu alanda hizmet veren kendi kliniklerini açmakta da özgürdürler. Bu hizmeti vermekte olan kişiler klinik ortamında aile içi sorunlardan mustarip olan kişilerle görüşerek ortak bir çözüm üretme yoluna girerler.

Aile Danışmanlığı Sertifikası

E-BÜLTENE ABONE OL
Kampanyalardan ilk siz haberdar olun!