Ön Başvuru Formu

Güncel Bilgiler

Yaşam Koçluğu Sertifikası

Yaşam Koçluğu Sertifikası

Yaşam koçluğu, son zamanlarda oldukça çok ihtiyaç duyulan alanlardan biri akım haline geldi. Gün geçtikçe daha çok insan, hayatlarının en zor kararlarını verirken kendilerine yardımcı olması, rehberlik etmesi ve doğru yönlendirme yapması için bir yaşam koçuna ihtiyaç duyuyor.

Yaşam koçluğu bir akım olmanın ötesinde, artık bir meslek olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Bireylerin kişisel yaşamlarında ihtiyaç duyabilecekleri alanlarda, özel ve profesyonel yaşamlarında istedikleri sonuçlara ulaşabilmek için, profesyonel bir biçimde yardım ve rehberlik hizmeti veren kişiler yaşam koçu olarak adlandırılmaktadır.

Koçluk, kişilerin hedefledikleri konularda performanslarını artırmak, öğrenmelerine derinlik katmak ve kendi kaliteleriyle zenginlik oluşturmaktır ve koçluğun en önemli yönü güvendir.

Yaşam koçu olarak sektörde yer alabilmek için kişilerin, insan ilişkilerinin iyi olması, iletişim becerilerine sahip olması, gerekli anlayışa sahip olmasının yanında, bu konu hakkında iyi bir eğitimden geçerek Yaşam Koçluğu sertifikasına sahip olması gerekmektedir.

Uzaktan Eğitim İle Yaşam Koçluğu Sertifikası İmkanı Sunuyor

Profesyonel bir Yaşam Koçu olabilmek, çeşitli kurumlarda bu konuda çalışabilmek veya özel işyerinizi açabilmek için mutlaka gerekli olan ve profesyonellik anlamında çok önemli bir yere sahip olan, Yaşam Koçluğu Sertifikasına sahip olmak oldukça önemlidir.

online eğitimlere katılarak, serbest zamanlı olarak uzaktan eğitim alabilir ve bu eğitim sonunda yapılacak olan sınava katılarak 100 üzerinden en az, 60 puan almak suretiyle kursu başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim kapsamında vermiş olduğu eğitimi başarıyla tamamlayan kişiler, Yaşam Koçluğu Sertifikasına sahip olmaktadır.

Günümüzde birçok insanın ihtiyaç duyabileceği alanlarda yol gösterici olarak çalışma imkanına sahip olan sertifikalı yaşam koçları, sürekli gelişmekte olan bu alan sayesinde iyi bir gelir elde edebilmektedirler.

Yaşam Koçu İle Kimler Çalışır?

Öğrenciler,

Sporcular,

Girişimciler,

Yöneticiler,

İş Dünyasındaki Liderler,

Aktörler,

Müzisyenler,

Yaratıcı Kişiler,

İşletme sahipleri,

Herhangi bir işe yeni başlayanlar gibi birçok kişi, ihtiyaç duyabileceği alanlarda yaşam koçundan destek alarak hedeflerine ulaşmaktadır.

Yaşam Koçu İle Çalışmanın Faydaları Nelerdir?

Bir yaşam koçu eşliğinde çalışmaya başlayan kişiler; hemen daha iyi odaklanarak ve yüksek bir motivasyon ile eylemlerini gerçekleştirmeye başlarlar.

Yaşam koçu ile birlikte oluşturulan momentum sayesinde, belirlenen hedefler için sonuç almak daha kolay hale gelir.

Profesyonel yardım sayesinde kişiler, daha iyi ve daha önemli hedefler belirleyebilmektedir.

Planlı, programlı ve hedefe yönelik çalışmalar sayesinde zamanı ve enerjisi daha iyi kullanmak mümkün hale gelir.

Yaşam Koçluğu Sertifikası

E-BÜLTENE ABONE OL
Kampanyalardan ilk siz haberdar olun!